דרך המשי מוזמנים להכיר מקרוב את אוזבקיסטן, קירגיזסטן וטג'יקיסטן

דרך המשי היא רשת עתיקה של נתיבי מסחר שחיברו בין מזרח למערב, והנסיעה לאורכה מעניקה הצצה למורשת, תרבות וההיסטוריה העשירה של מרכז אסיה. על פני דרך המשי פרוסים יעדים מטריפי חושים עם כמה מהמדינות המרתקות בעולם. בטיול לאורך דרך המשי תוכלו להכיר את שלושת המדינות הסטניות המרכזיות   – אוזבקיסטן, קירגיזסטן וטג'יקיסטן:

במהלך הטיולים הגיאוגרפיים שאנו מובילים, נסייר ונכיר יחד את המקומות המרכזיים המרתקים שבחלקם נשתמרה התרבות והמסורת במשך מאות שנים. נפגוש מקומיים מאירי פנים עם הכנסת אורחים מקסימה, נוודים, נופים מטריפי חושים, מסורת ייחודית בכל יעד, קולינריה טיפוסית ובעיקר נחווה מסע שבחלקים ממנו נרגיש שחזרנו "אחורה בזמן" ואנו מטיילים בתוך אגדת אלף לילה ולילה.

אנו מזמינים אתכם להצטרף איתנו "לטעימת הכרות" עם המקומות המרכזיים בכל יעד .

קירגיזסטן היא מדינה מרתקת לאורך דרך המשי, היא זכתה בנופים הרריים מטריפי חושים ועוצמתיים, אגמים מרהיבים, תרבות והיסטוריה עשירה שנשתמרה שנים רבות ונוודים מרתקים שמשמרים את המסורת העתיקה. טיול ג'יפים מאורגן בקירגיסטן מוביל אותנו אל מקומות מרתקים ונופי טבע עוצרי נשימה הנה כמה מהמקומות המובילים בהם נבקר בטיול הג'יפים בקירגיזסטן:

איסיק-קול: האגם האלפיני הזה הוא אחד האגמים הגדולים ביותר בעולם, ויש לו היסטוריה עשירה עוד מתקופת דרך המשי. האגם מוקף בפסגות מושלגות ומהווה יעד מבוקש לטיולים זהו האגם ההררי השני בגודלו בעולם, הראשון הינו אגם טיטיקקה באמריקה הדרומית. גובהו 1,600 והוא זכה לכינוי "הפנינה הכחולה" בשל צבע מימיו ויופיו.

בישקק: עיר הבירה של קירגיזסטן היא מקום מצוין להתחיל בו את המסע ולהכיר את השילוב של הישן והחדש על דרך המשי. בעיר יש שילוב של ארכיטקטורה מתקופת ברית המועצות ומבנים מודרניים, וחלק מהאתרים המובילים כוללים את כיכר אלא-טו, המוזיאון להיסטוריה של המדינה והבזאר הססגוני אוש שבנוי מרחוב ראשי, ושפע של סמטאות אשר בכל אחת מהם יגלה לעינכם שפע של סחורה מקומית, תבלינים מקומיים, בגדי נשים, גברים, נעליים, תבלינים, מזכרות אותנטיות שתוכלו להביא הביתה, וגם ירקות ופירות טריים וטעימים. בעבור חובבי השווקים זה בהחלט  שוק שכיף להסתובב בו.

סונג קול: אגם זה בגובה של 3016 מ' מעל פני הים והתרגום של שמו "האגם האחרון”, הוא האגם השני בגודלו בקירגיזסטן. הטמפרטורה הממוצעת שלו היא מינוס 3.5 מעלות צלזיוס, ואפילו בקיץ כשחם מסביב הטמפרטורה שלו מגיעה ל-  11 מעלות צלזיוס. אגם סונג קול מוקף הרים גבוהים ועוצמתיים שמהויים תפאורה מרהיבה. במהלך הקיץ  כרי הדשא הנרחבים סביבו משמשים רועים שמגיעים עם המרעה. באזור האגם חיים נוודים במחנות יורט שמהווה אטרקציה אותנטית למטיילים. בתום הפשרת השלגים וכשמזג האוויר מתחמם, האזור מרהיב בפריחה ובשפע של למעלה מ- 50 סוגים של עופות מים "המתגוררים" סביב אזור האגם.

קראקול: עיר זו ממוקמת בחלק המזרחי של קירגיזסטן הינה העיר הרביעית בגודלה בקירגיזסטן, והיא הבירה של מחוז איסיק קול. העיר ממוקמת בסמוך לקצהו של אגם איסיק קול, כ-150 קילומטרים מגבול קירגיזסטן – סין. יש בה שילוב של אטרקציות היסטוריות וטבעיות כאשר המרכזית בהם היא הכנסייה הרוסית האורתודוקסית, שנבנתה במאה ה-19.

אחרי "טעימה מקירגיזסטן, נעבור להכיר את אוזבקיסטן שנחשבת לאחת המדינות המרתקות ביותר לחקור לאורך דרך המשי. יש בה שפע של ערים עתיקות, פלאים אדריכליים ואתרי תרבות. הנה כמה מהמקומות המובילים לביקור באוזבקיסטן לאורך דרך המשי.  כל יעד מציע הצצה ייחודית אל ההיסטוריה, התרבות והמורשת הארכיטקטונית של המדינה, וטיול מאורגן באוזבקיסטן לאורך דרך המשי היא דרך מצוינת לחקור ולגלות את יופייה וייחודה של מדינה יפה הזו.

 

מאסטר טריפ טיול מאורגן באוזבקיסטן

 

סמרקנד היא אחת הערים העתיקות ביותר על דרך המשי, תוכלו לצפות בה בכמה מהדוגמאות המרשימות ביותר של אדריכלות אסלאמית בעולם. בסמרקנד ישנם שלוש מדרשות (בתי ספר איסלאמיים) עם עבודות אריחים מורכבות וכיפות מדהימות , שלצופים בהם נדמה שנעשתה כאן מלאכת מחשבת של אומנות מרהיבה .

אוזבקיסטן

בוכרה: עיר היסטורית זו ממוקמת על דרך המשי והיא ביתם של כמה מהארכיטקטורות העתיקות השמורה ביותר בעולם. ציוני הדרך המובילים בבוכרה כוללים את מסגד קלון והמינרט, את מבצר ארון הקודש ואת מתחם ליאב-אי-האוז.

חיווה: עיר עתיקה זו ממוקמת במערב אוזבקיסטן והיא אחת הדוגמאות השמורה ביותר לעיר דרך המשי מימי הביניים. העיר היא ביתם של מספר נקודות ציון עתיקות, כולל מינרט קלטה מינור, שערי איצ'ון-קלה וארמון תאש-האולי.

טשקנט: עיר הבירה של אוזבקיסטן היא שילוב של ארכיטקטורה מודרנית והיסטורית ויש לה כמה ציוני דרך בולטים, כולל שוק צ'ורסו, מדרסה קוקלדש ומוזיאון אמיר טימור.

אלו הם רק חלק מהמקומות המרתקים הרבים בהם נבקר בטיול המאורגן באוזבקיסטן לאורך דרך המשי.

וכעת נעבור להכיר את המדינה המרתקת ביותר לאורך דרך המשי טג'יקיסטן אשר מהווה יעד נהדר למטיילים הרפתקנים וחובבי טבע. יש בה טבע עוצמתי והקסם שלה, שעדיין לא הסתערו עליה המוני מטיילים ולכן הוא עדיין זוכה לתואר "יעד בתולי". חובבי הנופים ההרריים לא ישבעו מטג'יקיסטן –  הרי פמיר ופסגותיהם המושלגות, עוצרות הנשימה שהן גבוהים יותר מהאלפים, מהרי הרוקי וההימלאיה. זהו יעד "פרוע" המשלב נופים קדומים ומרהיבים של פסגות אדירות, בשילוב אגמים אלפינים מטריפי חושים. זה בהחלט יעד שבו תחוו טיול מרתק בנופי בראשית. אתם מוזמנים להתחיל להתרגש ולגלות על מקומות מרכזיים בהם נסייר בטיול המאורגן בטג'יקיסטן :

"דרך פמיר"  –  הוא אחד מכבישי ההרים המרהיבים בעולם, וזהו יעד חובה למטיילים הרפתקנים. הדרך עוברת בהרי פאמיר, ממנה נשקפים נופים עוצרי נשימה של קרחונים, אגמים וכפרים נידחים.

איסקנדרקול  – הוא אגם אלפיני יפהפה הממוקם בהרי פאן. זהו מקום נהדר לטיולים רגליים, ואפילו שחייה במהלך הטיול נגיע לנקודות תצפית מרהיבות ונוף עוצר נשימה שלרגעים ירגישו לכם כטיול "בגן עדן".

דושאנבה היא עיר הבירה של טג'יקיסטן נמצאת במערב המדינה, בעמק בין ההרים, היא מהווה מרכז התרבותי והכלכלי של המדינה. בעיר ניתן לסייר במספר מוזיאונים, כולל המוזיאון הלאומי של טג'יקיסטן, אנדרטת סומוני ופארק רודקי.

עמק יאגנוב הוא עמק מבודד הממוקם בהרי הפאן, והוא ביתם של תרבות ואורח חיים ייחודיים. העמק הוא מקום נהדר לטרקים ולחוות את טג'יקיסטן הכפרית.

אלו הם רק חלק מהמדינות המשתייכות למדינות על דרך המשי הקסומה וזכו לכינוי "הסטאניות"  – אוזבקיסטן, קירגיזסטן וטג'יקיסטן. טיול מאורגן בכל אחד מהיעדים מציע הצצה ייחודית להרפתקה המבוססת על תרבותה העשירה של מרכז אסיה, להיסטוריה ולתרבות מרתקות. לא משנה באיזה מהיעדים תבחרו לטייל, טיול לאורך דרך המשי היא חוויה של פעם בחיים !

 למידע על הטיול הקרוב לחצו כאן 

או חייגו : 0778-110-880  נציגנו ממתינים לשיחתכם עם חיוך כי טיולי מאסטר טריפ זו חוויה החל משיחת הטלפון .

scroll to top
בחרו טיול לפי:

הצטרפו לרשימת התפוצה
והתחילו לגלות עולמות!

איך אפשר לעזור?
כיתבו ונחזור בהקדם

טיולי ג'יפים

טיולי ג'יפים  בחו"ל הם הדרך שלך להגיע אל מקומות נסתרים, כפרים עתיקים שהזמן בהם עצר מלכת, ויעדים שדרכי הגישה אל עומקם של הנופים המרהיבים ועוצמות טבע מהפנטות מתאפשרות רק בעזרת ג'יפים. טיולי העומק של מאסטר טריפ מרתקים ויוצרים עבורך חוויה של טיול שנצרב היטב בהארד דיסק של הלב גם הרבה אחרי החזרה לארץ.

ההקפדה של הצוות שלנו על כל הפרטים, מאפשרת לך לעבור את המסע בג'יפ מרווח ונוח
במרבית היעדים בנהיגה עצמית ( גם אם תבחרו שלא לנהוג יש לנו גם נהגים מקצועיים שיעשו זאת בשבילכם ), עם מדריכי נהיגת שטח מוסמכים ומיומנים שלא מתפשרים על הבטיחות שלכם בהובלת הטיול.

בעזרת הג'יפים נגלה את נפלאות היעדים המדהימים כדוגמת קירגיזסטן, הרי הקווקז,
הרי האטלס, הרי הקרפטים, הרי פמיר, הפירינאים, מדבר הסהרה ועוד מקומות ויעדים מרתקים רבים נוספים. לאורך טיול הג'יפים נשמע הסברים גם במכשירי הקשר האישיים שיש בכל ג'יפ וכמובן שנעצור בטבע במקומות מרהיבים להפסקות שלווה ורוגע עם קפה, תה ושאר פינוקים ולארוחות פיקניק מדהימות בטבע.

דילוג לתוכן