הרי האטלס

מרוקו ממלכת המגרב שמשמעות שמה  –  הממלכה המערבית, מהווה פסיפס של ניגודים שמשלימים ויצרו ארץ מהפנטת ומסעירת חושים שזכתה בשלושה רכסים מרהיבים : האטלס התיכון שמאופיין בסלע גיר, האטלס הגבוה ומול האטלס שנחשב לרכס קצר ונמוך יותר אבל עדיין מהווה חלק מהחציצה בין חלקי מרוקו. ההרים במרוקו מורכבים  מרכסי הרים עוצמתיים שמהווים כשליש משטחה. צבעי ההרים המרהיבים והצורות הייחודיות של ההרים מושכות תיירים רבים לגלות מה מסתתר מעבר להרים. הרי האטלס משתרעים לאורך כ-2,400 קילומטרים, דרך שלוש מדינות המגרב: מרוקו, אלג'יריה ותוניסיה. הנקודה הגבוהה ביותר היא ג'בל טובקאל, מדרום לעיר מרקש שבמרוקו – גובהה 4,167 מטרים מעל פני הים.

אנשים רבים מדמיינים שמרוקו היא "ארץ המדבר" אולם אזור ההרים הוא גן עדן המורכב מצבעי ירוק,  מפלי מים ושפע של שדות פורחים.
בהרי האטלס ניתן למצוא מחצבים רבים בהם נחושת, ברזל, פוספטים, מגנזיום ועופרת. כל אזור עמק האטלס זוכה בכל שנה בכמויות רבות של מים שמקורם בשלג והגשם אשר מפשירים ויורדים מפסגות ההרים. במדרונות הגבוהים של האטלס ניתן לראות כמויות רבות של עצי אורן, במורדות הרי האטלס מתפרנסים המקומיים מגידולי חקלאות.

האקלים באזור של הרי האטלס מתחלק לשניים : באזור של האטלס הגבוה וצפון האטלס שורר מזג אוויר קר ולח, ואילו בדרום האטלס ובסהרה שורר מזג אוויר חם ויבש וכמות הגשמים מעטה מה שמאפשר לצוות מאסטר טריפ להוביל אותך לחוות טיול ג'יפים חלומי במדבר סהרה בנהיגה עצמית אל עומקם של הרי האטלס המדבר והדיונות.


תושבי האטלס הם ברובם שבטים ברברים שממשיכים לשמר את אורח החיים המסורתי . האטלס הגבוה מנתק את צפון מרוקו מהחלק הדרומי שלה.  באטלס הגבוה מתגוררים תושבים ממוצא בֶּרבֶּרי, והשפות המדוברות בה הם תשליחת ותמזיגת (שפת בני החורין). הכפרים הגבוהים ביותר בהרי האטלס בנויים בגובה של  עד 2,200 מטרים, והברברים מתגוררים במורדות שלהם.

אטלס מהווה גם במיתולוגיה היוונית סמל לסיבולת ואיפוק. אחת האגדות מספרת את סיפור היווצרותם של הרי האטלס:  אטלס קיבל נבואה מהאורקל שהוא יומת בידי אדם, מה שגרם לו להימנע מלפגוש אנשים. כאשר הגיע הגיבור פרסאוס לבקש מזון ומחסה, אטלס סירב לתת לו וכנקמה כיוון את ראש המפלצת מדוזה שכרת והפך את אטלס לסלע, הרי האטלס.

במהלך הטיול הגאוגרפי עם צוות מאסטר טריפ נחווה וניחשף לאורח החיים המסורתי של יושבי המדבר, נפגוש את הטוראגים האנשים "הכחולים" ונחווה שפע של חוויות.  לפרטים על הטיולים הקרובים חייגו או שלחו הודעת וואטסאפ ל – 0777778-110-880 .

טיולים קרובים למרוקו

קסם הסהרה מסע בערי המלוכה ומדבר סהרה
רישום מוקדם מוזל
מרוקו | 23.02.22 | 12 ימים
קסם הסהרה מסע בערי המלוכה ומדבר סהרה
מרוקו - מערי המלוכה המרהיבות והשווקים התוססים אל הדיונות המרהיבות של הסהרה בג'יפים בנהיגה עצמית - טיול שהוא חווית חיים.
טיול לג'יפאים במרוקו בנהיגה עצמית
טיול לג'יפאים מיומנים
מרוקו | 31.03.22 | 8 ימים
טיול לג'יפאים במרוקו בנהיגה עצמית
מרוקו - טיול לג'יפיאים מיומנים בג'יפים מפנקים בנהיגה עצמית אל האזור המדברי של מרוקו דיונות הסהרה, נופים עוצמתיים ותרבות אותנטית.

מתכנן חופשה?

צור קשר, ונציג שלנו יחזור אליך, ויתאים לך טיול שמותאם בדיוק לצרכים ולהעדפות שלך. לחוויה של פעם בחיים!

טיולים קרובים לאוזבקיסטן

בעקבות אוצרות דרך המשי העתיקה באוזבקיסטן
הרשמה הסתיימה
אוזבקיסטן | 16.04.22 | 8 ימים
בעקבות אוצרות דרך המשי העתיקה באוזבקיסטן
אוזבקיסטן - טיול מאורגן וייחודי אל לב דרך המשי כולל את עריה היפות טשקנט, סמרקנד, בוכרה וחיווה.
בעקבות אוצרות דרך המשי העתיקה באוזבקיסטן
קבוצה סגורה
אוזבקיסטן | 18.05.22 | 8 ימים
בעקבות אוצרות דרך המשי העתיקה באוזבקיסטן
אוזבקיסטן - טיול מאורגן וייחודי אל לב דרך המשי כולל את עריה היפות טשקנט, סמרקנד, בוכרה וחיווה.

מתכנן חופשה?

צור קשר, ונציג שלנו יחזור אליך, ויתאים לך טיול שמותאם בדיוק לצרכים ולהעדפות שלך. לחוויה של פעם בחיים!

scroll to top

בחרו טיול לפי:

הצטרפו לרשימת התפוצה
והתחילו לגלות עולמות!

איך אפשר לעזור?
כיתבו ונחזור בהקדם

טיולי ג'יפים

טיולי ג'יפים  בחו"ל הם הדרך שלך להגיע אל מקומות נסתרים, כפרים עתיקים שהזמן בהם עצר מלכת, ויעדים שדרכי הגישה אל עומקם של הנופים המרהיבים ועוצמות טבע מהפנטות מתאפשרות רק בעזרת ג'יפים. טיולי העומק של מאסטר טריפ מרתקים ויוצרים עבורך חוויה של טיול שנצרב היטב בהארד דיסק של הלב גם הרבה אחרי החזרה לארץ.

ההקפדה של הצוות שלנו על כל הפרטים, מאפשרת לך לעבור את המסע בג'יפ מרווח ונוח
במרבית היעדים בנהיגה עצמית ( גם אם תבחרו שלא לנהוג יש לנו גם נהגים מקצועיים שיעשו זאת בשבילכם ), עם מדריכי נהיגת שטח מוסמכים ומיומנים שלא מתפשרים על הבטיחות שלכם בהובלת הטיול.

בעזרת הג'יפים נגלה את נפלאות היעדים המדהימים כדוגמת קירגיזסטן, הרי הקווקז,
הרי האטלס, הרי הקרפטים, הרי פמיר, הפירינאים, מדבר הסהרה ועוד מקומות ויעדים מרתקים רבים נוספים. לאורך טיול הג'יפים נשמע הסברים גם במכשירי הקשר האישיים שיש בכל ג'יפ וכמובן שנעצור בטבע במקומות מרהיבים להפסקות שלווה ורוגע עם קפה, תה ושאר פינוקים ולארוחות פיקניק מדהימות בטבע.

דילוג לתוכן