הרי האטלס

מרוקו

ארץ אלף לילה ולילה בה מתמזגים חולות הסהרה ורכסי האטלס יחד  שווקים תוססים עמוסי סוחרים, קוסמים ומכשפים. ריחות התבלינים שניצבים כמגדלים ססגוניים מכל עבר, פסיפס של צבעים שהעין גומעת בהתרגשות.   כפרים נידחים שהזמן בהם עצר מלכת, ובהם תרבות שנשתמרה באופן מסורתי ואותנטי. טוארגים, ברברים ונוודים, מדבר עוצמתי וכול מה שביניהם שיגרום לטיול המאורגן במרוקו להרגיש כמו חלום שלא תרצו שיסתיים.  

טיול ג'יפים במרוקו הינו שילוב קסום, של שטח עם עוצמות אדירות של טבע מרהיב ועוצר נשימה, לצד ערי מלוכה ססגוניות עם תרבות ואדריכלות מרתקת.

טיול מאורגן במרוקו זה מסע אל  אחד היעדים הקסומים והמרתקים באפריקה המשלבים ישן וחדש, טבע ואורבני.  אנשים רבים מדמיינים שמרוקו היא "ארץ המדבר" אולם אזור ההרים הוא גן עדן המורכב מצבעי ירוק, מפלי מים ושפע של שדות פורחים. בהרי האטלס ניתן למצוא מחצבים רבים בהם נחושת, ברזל, פוספטים, מגנזיום ועופרת. כל אזור עמק האטלס זוכה בכל שנה בכמויות רבות של מים שמקורם בשלג והגשם אשר מפשירים ויורדים מפסגות ההרים. במדרונות הגבוהים של האטלס ניתן לראות כמויות רבות של עצי אורן. במורדות הרי האטלס מתפרנסים המקומיים מגידולי חקלאות.

הרי האטלס

משתרעים לאורך כ-2,400 קילומטרים, דרך שלוש מדינות המגרב: מרוקו, אלג'יריה ותוניסיה. הנקודה הגבוהה ביותר היא ג'בל טובקאל, מדרום לעיר מרקש שבמרוקו – גובהה 4,167 מטרים מעל פני הים. טיול מאורגן במרוקו ייקח אותך לעומקה של חוויה המשלבת טיול ג'יפים בנהיגה עצמית בנופים מטריפי חושים וסיור במגוון ערי המלוכה התוססות, חוויה שתימשך גם הרבה החזרה לארץ.

טיול למרוקו ג'יפים בנהיגה עצמית - הרי האטלס

האקלים באזור של הרי האטלס מתחלק לשניים :

באזור של האטלס הגבוה וצפון האטלס שורר מזג אוויר קר ולח, ואילו בדרום האטלס ובסהרה שורר מזג אוויר חם ויבש. כמות הגשמים מעטה מה שמאפשר לצוות מאסטר טריפ להוביל אותך לחוות טיול ג'יפים חלומי במדבר סהרה בנהיגה עצמית אל עומקם של הרי האטלס המדבר והדיונות.

תושבי האטלס

הם ברובם שבטים ברברים, שממשיכים לשמר את אורח החיים המסורתי . האטלס הגבוה מנתק את צפון מרוקו מהחלק הדרומי שלה.  באטלס הגבוה מתגוררים תושבים ממוצא בֶּרבֶּרי, והשפות המדוברות בה הם תשליחת ותמזיגת . הכפרים הגבוהים ביותר בהרי האטלס בנויים בגובה של  עד 2,200 מטרים, והברברים מתגוררים במורדות שלהם, בגלל תדירות מפולות השלגים, השיטפונות והחשש מהתמוטטות סלעים.
פרנסתם של תושבי האטלס מבוססת בעיקר על חקלאות, והחלוקה היא שמרבית הגברים מתעסקים במסחר, כורים, נהגים, בנאים, ואילו הנשים רועות את המקנה והבקר, מטפלות בשטחים ובגידולים החקלאיים ומשקות את השדות. רוב התושבים מתגוררים בכעשרים כפרים, וגידולי חקלאות העיקרים הם : תירס, חיטה, תפוחי עץ, תפוחי אדמה, שעורה, לפת, ואגוזי מלך.

תושבים בהרי האטלס במרוקו

הברברים

"אמזיג" הינו הכינוי שהעניקו לעצמם הדור הצעיר של הברברים שפירושו – "בני חורין". שכן בחלוף כל השנים לא נכנעו הברברים לכובשים שניסו להוציא אותם מהכפרים ובשל כך הם חשים "בני חורין". המסורת הינה מאפיין חשוב מאד לברברים והם תמיד נשארו נאמנים למורשת ולמנהגים השבטיים אשר ייחודיים לכל אזור, שבט וכפר. דבר נוסף המאחד את השבטים הוא השפה הייחודית. ישנם שלושה ניבים עיקריים של ברברית: באיזור הרי הריף  – מדברים בשפה התריפיית, באטלס התיכון והגבוה מדברים בשפה התמאזיגת, ובאנטי אטלס מדברים בשפה תשלחית.  "שלוח" הינו כינוי ליושב הרים.

מסורתיות או קידמה ואולי גם וגם ?!

הבֶּרבֶּרים חיו באופן מסורתי אותנטי, עם הקפדה על נתק מהעולם המודרני , וזאת כדי לשמר את המסורת הטיפוסית להם. בארבעים השנים האחרונות, עוברים הברברים שינוי תרבותי וחברתי בעקבות בניית כבישים שמאפשרים להביא אליהם יותר תיירות נכנסת שמכניסה להם כסף. הם נפתחו לתיירות ומציעים את מרכולתם, ובכך גם הצעירים נחשפים לתרבות המערבית על יתרונותיה וחסרונותיה עבורם. תשתיות של קווי חשמל ותקשורת מוקמות בין הכפרים וחושפות את המקומיים לתרבות חופשיה ופתוחה יותר.  

טיול למרוקו בגי'יפים בין המקומיים בהרי האטלס

מה אפשר לראות בהרי האטלס ?

הרבה יותר מרשים ממה שהדמיון שלך יותר לתאר ! נופים מרהיבים , עוצמות טבע מהפנטות ושפע של שפט שמזמין אותך להתחבר לטבעולגמוע את המרחקים של הקסם שנקרא הרי האטלס. פסגת האטלס הגבוה ומורדותיו הדרומיים והצפוניים הוכרזו על ידי ממשלת מרוקו כפארק לאומי טובקאל. מרבית העובדים בו הם בֶּרבֶּרים הגרים בקרבת מקום. באזור תחשפו לכפרים ציוריים, קסבות, מפלים, אגמים באזורים גבוהים ונופים מהפנטים.  

יהדות הרי האטלס 

היהודים המרוקאים בכפרי הרי האטלס שמרו על דרך חיים ייחודית לאורך הדורות בכדי לשמר את הצביון היהודי. בתחילת המאה 20 חיו בהרי האטלס
כ – 7,000 נפשות, שהתרכזו בעיירות גדולות למרגלות ההרים ובכפרים.  במהלך שנות החמישים הייתה עלייה גדולה לישראל ממרוקו בעיקר של יהודים מערי האטלס מיעוט מבינהם היגרו לאירופה וצרפת.

רוחצים ומתרעננים בהרי האטלס במרוקו

אגדות עם על אטלס

אחת האגדות מספרת את סיפור היווצרותם של הרי האטלס: 
אטלס קיבל נבואה מהאורקל שהוא יומת בידי אדם, מה שגרם לו להימנע מלפגוש אנשים. כאשר הגיע הגיבור פרסאוס לבקש מזון ומחסה, אטלס סירב לתת לו וכנקמה כיוון את ראש המפלצת מדוזה שכרת והפך את אטלס לסלע בהרי האטלס.

אגדת העם השנייה כחלק מ-12 המטלות שהוטלו על הרקולס היה עליו לגנוב תפוחי זהב מהגן של הרה, אשר יסבו לו חיי אלמוות. הרקולס, שלא רצה להתעמת עם בנותיו של אטלס, ששמרו על המטע של הרה,  שידל את אטלס להשיג עבורו את התפוחים הזהובים.  הרקולס הבטיח "להחזיק" את השמיים במקומו של אטלס, עד שישוב. כששב אטלס עם התפוחים, הוא התחרט והחליט שלא לקחת את השמים בחזרה מהרקולס. הרקולס הבין "שהסתבך" והסכים להמשיך ולשאת את כיפת השמיים במקום אטלס, אך ביקש שאטלס יחליף אותו לזמן קצר בכדי שיוכל לסדר את הגלימה שלו כריפוד לכתפיים. אטלס הסכים והרקולס עזב עם התפוחים ואילו אטלס נשאר לשאת את השמיים על כתפיו.

מדוע כדי לטייל בהרי האטלס ?

הנופים באזור האטלס מגוונים להפליא ונעים בין פסגות הרים מושלגות וטבע מרהיב עוצר נשימה. האווירה שתחוו בטיול המאורגן במרוקו היא אותנטית ותוכלו לקבל "טעימה" אחורה בזמן, אל אזורים המיושבים גם כיום בצאצאי השבטים הברבריים אשר גרים בכפרים בהם נשתמרה המסורת חקלאית ועבודות יד. הג'יפים המפנקים והמרווחים שנדאג שבהם תנהגו בנהיגה עצמית ילוו בשבילים המתפתלים בין עמקים יפיפים,  כפרים קסומים, נחלים וקניונים מרהיבים , תכינו מצלמות ומלאי של כרטיסי זיכרון, כי את רגעי האושר הללו אתם הולכים לתעד ללא הפסקה.

טיול להרי האטלס עם מאסטר טריפ

צוות מאסטר טריפ יכול לספר לכם עוד המון פרטים על הטיול מאורגן למרוקו

זה בדיוק הזמן להשאיר לכם מקום לחוויה עצמה שהולכת להיות אחד מהטיולים המדהימים שחוויתם שימלאו את זיכרונותיכם לעד.

מתי ? איפה ? כמה ? חייגו  0778-110-880 והצוות שלנו מוכן עם חיוך לתת לכם את מלוא הפרטים על הטיול במרוקו . 

ככה מטיילים את החלום ואוספים רגעי אושר !

טיולים קרובים למרוקו

טיול ג'יפים מאורגן משולב במרוקו | 14 ימים
טיול בנהיגה עצמית
מרוקו | 3.11.24 | 14 ימים
טיול ג'יפים מאורגן משולב במרוקו | 14 ימים
טיול מאורגן למרוקו המשלב את ערי המלוכה והשווקים הססגוניים נחצה את הרי האטלס ומדבר סהרה בג'יפים בנהיגה עצמית .

טיול ג'יפים מאורגן בהרי האטלס ומדבר סהרה - חווית חיים ברמה שטרם הכרתם

מתכנן חופשה?

צור קשר, ונציג שלנו יחזור אליך, ויתאים לך טיול שמותאם בדיוק לצרכים ולהעדפות שלך. לחוויה של פעם בחיים!

scroll to top
בחרו טיול לפי:

הצטרפו לרשימת התפוצה
והתחילו לגלות עולמות!

איך אפשר לעזור?
כיתבו ונחזור בהקדם

טיולי ג'יפים

טיולי ג'יפים  בחו"ל הם הדרך שלך להגיע אל מקומות נסתרים, כפרים עתיקים שהזמן בהם עצר מלכת, ויעדים שדרכי הגישה אל עומקם של הנופים המרהיבים ועוצמות טבע מהפנטות מתאפשרות רק בעזרת ג'יפים. טיולי העומק של מאסטר טריפ מרתקים ויוצרים עבורך חוויה של טיול שנצרב היטב בהארד דיסק של הלב גם הרבה אחרי החזרה לארץ.

ההקפדה של הצוות שלנו על כל הפרטים, מאפשרת לך לעבור את המסע בג'יפ מרווח ונוח
במרבית היעדים בנהיגה עצמית ( גם אם תבחרו שלא לנהוג יש לנו גם נהגים מקצועיים שיעשו זאת בשבילכם ), עם מדריכי נהיגת שטח מוסמכים ומיומנים שלא מתפשרים על הבטיחות שלכם בהובלת הטיול.

בעזרת הג'יפים נגלה את נפלאות היעדים המדהימים כדוגמת קירגיזסטן, הרי הקווקז,
הרי האטלס, הרי הקרפטים, הרי פמיר, הפירינאים, מדבר הסהרה ועוד מקומות ויעדים מרתקים רבים נוספים. לאורך טיול הג'יפים נשמע הסברים גם במכשירי הקשר האישיים שיש בכל ג'יפ וכמובן שנעצור בטבע במקומות מרהיבים להפסקות שלווה ורוגע עם קפה, תה ושאר פינוקים ולארוחות פיקניק מדהימות בטבע.

דילוג לתוכן