מרוקו | 8 ימים

אל קסם הערים המרוקאית | 8 ימים

טיול מאורגן למרוקו באוטובוס אל ערי המלוכה של ממלכת המגרב

ממלכת המגרב שמשמעותו הממלכה המערבית. פסיפס של ניגודים שמשלימים ויצרו ארץ מהפנטת ומסעירת חושים ! כפרים מבודדים, עיירות וערים עתיקות שבהן הזמן עצר מלכת, לצד ערים מתקדמות שבהן שלובים יחדיו בהרמוניה – ישן וחדש.

הממלכה המערבית שוכנת בקצה המערבי של הים התיכון, נושקת לספרד במצרי גיברלטר המפרידים בין אירופה לאפריקה, מלאה שמחת חיים ואווירה תוססת, צבעים, ריחות, נופים מדהימים ומרתקים, המשלימים זה את זה בהרמוניית טבע עשירה ונדירה. שילובם של כל אלה מאיץ דופק ומגביר נשימה עמוקה. ארץ הניגודים יוצרת מרקם  עשיר ומגוון של חוויות נוף, טבע ותרבות עתיקה שהושפעה עמוקות מהצרפתים, מעורבת באותנטיות נפלאה עם רבדים מהרי האטלס המושלגים ונופי מדבר סהרה המרתקים.

 

מהערים המערביות המתקדמות אל עבר העיירות והקסבות העתיקות, מנופי מדבר צחיחים אל נאות המדבר הירוקים והמרגשים, מקניוני הנקיק הצרים אל בקתות הבוץ האדומות של הברברים המקומיים, הזריחות והשקיעות היפות בעולם, המסע למרוקו הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ועתיקים, ערים מבוצרות, דרכים חבויות, אוכלוסייה לבבית אוהבי תיירים וישראלים, אוכל מקומי אותנטי כמו גם אוכל טיפוסי לתרבות המערבית, שתי וערב שזורים יחדיו בארץ צבעונית מאין כמותה. 

שתפו!

רוצים להמשיך לגלות עולמות?

להרשמה לטיול
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
גלריית מסע
מסלול
יום 1
היום הראשון - טיסה מת"א אל קזבלנקה:

משדה התעופה בן – גוריון נמריא לקזבלנקה אוטובוס יאסוף אותנו מהשדה ומשם ניסע להכיר את העיר המסחרית הגדולה במרוקו, ארוחת ערב ולינה בבית מלון בקזבלנקה

יום 2
טיולים לקבוצות מאורגנות
היום השני -מקזבלנקה לבירה רבאט, ולעיר הכחולה שיפשאוון :

נמשיך את הסיור שלנו בעיר קזבלנקה ונמשיך לאורך חוף האוקיאנוס האטלנטי, נתרשם משכונת הפאר – עין דיאב בה בנו עשירי מרוקו והעולם הערבי את בתיהם. לאחר מכן ניסע לבירת הממלכה רבאט ונתרשם מסגנונות הבנייה השונים הפזורים בעיר, שרידים לתקופות קדומות לאחר מכן נפרד מעיר הבירה רבאט בדרכנו צפונה לכיוון העיר הכחולה – שיפשאוון, המכונה "גן העדן על ההר" לקראת ערב נגיע לארוחת ערב ולינת לילה באזור / בקרבת שיפשאוון.

יום 3
טיולים לקבוצות מאורגנות
היום השלישי - העיר הכחולה - שיפשאוון, מקנס :

לאחר ארוחת בוקר רעננים ומצוידים במצב רוח מעולה ומצלמות מוכנות ניסע להכיר את העיר הכחולה, "גן העדן על ההר" שהתפרסמה בזכות רחובותיה הכחולים ומיקומה המיוחד על מורדות הרי הריף. נטייל ברחובותיה האותנטיים ונספוג את האווירה הכחולה והמרגשת הייחודית לעיר זו. לקראת אחר הצהריים נגיע ונטייל בעיר שכונתה "ורסאי של מרוקו" – מקנס, בעיר זו צמחה קהילה יהודית מפוארת שהעמידה דורות של רבנים חשובים ומאות מהם עלו בחלוף השנים ארצה. העיר בנויה על שתי גדות נהר, ואדי עשיר בנביעות ובמקורות מים שופעים. נראה את "באב אל מנסור" – השער המהודר ורחבת השוק ההומה עם בעלי המלאכה אשר מכינים שטיחים מרהיבים ביופיים. לינה וארוחת ערב במלון במקנס.

יום 4
טיולים לקבוצות מאורגנות
היום הרביעי - מקנס, פס :

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על האוטובוס ונקדיש את היום כולו להכרת העיר פס, שהייתה בירת מרוקו בעבר. פס מקסימה את כל מבקריה בנוף הייחודי, בחומות ובשערים המעוצבים, הצבעים והריחות שחודרים ישר ללב. הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו, אשר שומרת על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. נסייר ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים. נטייל בין אינסוף דוכנים בשלל צבעים וריחות שמבצבצים מתוך ים המבקרים הגודשים את הסמטאות הציוריות של פס. בתוך גומחות בקיר מכונסים בתוך עצמם יושבים רצענים, חייטים, סנדלרים ובעלי מקצוע רבים אחרים שעברו מן העולם וכאן הם במלוא הדרם ומזכירים לנו נשכחות. לאורך קילומטרים רבים נמשך מצעד התצוגה המרהיב ומשאיר את המטיילים פעורי פה. נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי אם יישאר זמן ויהיה פתוח נעבור גם בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב. בערב נצא לארוחת ערב משולבת במופע פולקלור באחד מהריאדים – מועדון בסגנון מרוקאי אותנטי בתוך ה"מדינה", לינת לילה בפס.

יום 5
טיולים לקבוצות מאורגנות
היום החמישי - מפס אל הרי האטלס - איפראן, אפורר :

בוקר נפרד מהעיר פס ונמשיך לכיוון עיירת הקיט איפראן ,עיירת סקי ונופש בגובה 1,665 מ' מעל פני הים ובנויה בסגנון מערבי. בשל סגנון בתיה המזכיר עיירה בשווייץ היא מכונה "שוויץ הקטנה". נבקר באתר האריה ונמשיך ליום עם נופים מרהיבים וקסומים בדרכים עקלקלות המשתלבות עם מרבדים של ירק, מים וצומח באטלס הבינוני. נבקר באזור מרתק בנופי העמק הציורי ונתרשם מ"הציור" המופלא שיצר הטבע בין סלעי משקע ואבן חול אדומה הצובעת את המדרונות הרי האטלס התיכון. לקראת ערב נגיע לארוחת ערב ולינת לילה באזור אפורר.

יום 6
טיולים לקבוצות מאורגנות
היום השישי - מהרי האטלס אל עמק האוריקה ולמרקש :

אל מפלי אוזוד המרשימים שנשפכים מגובה של כ- 100 מטר אל נהר האל עביד שנחשבים כפיסת גן עדן בלב הרי האטלס מוקפים מטעי זיתים שהעניקו למקום את שמו, תחנת קמח עתיקה וקופי מקק שמסתובבים בין המטיילים מעת לעת לאחר שנתרשם מהיופי והעוצמה נמשיך בדרכנו בין הרי האטלס לעמק האוריקה הירוק השופע מים, בתי חימר סביב לו והוא מנקז את מימי רכסי הרי האטלס המושלגים, מעל העמק כפרים ברברים שמתפרנסים מגידול עצי פרי וירקות וכדרות. מנוחת לילה וארוחת ערב בעיר האדומה והמרגשת הלב הפועם של מרוקו – מרקש.

יום 7
טיולים לקבוצות מאורגנות
היום השביעי - יום שכולו מרקש :

יום זה יוקדש לביקורים באתריה של מרקש – הלב הפועם של מרוקו ! נבקר בבריכת המנארה, אשר בגניה חגגו במשך מאות שנים יהודי מרוקו את חגיגות המימונה. נלך ברגל בסמטאות המדינה, נתרשם מעבודות מופת של ארכיטקטורה ספרדית – מורית. נצפה על מסגד ה"כותובייה", סימלה של העיר. נסיים בשווקים הצבעוניים הססגוניים והייחודיים של העיר – ג'מע אל פנה, לינת לילה נוספת במרקש כמובן. 

יום 8
היום השמיני : מרקש, קזבלנקה, תל אביב :

לאחר ארוחת הבוקר, נעלה על האוטובוס בדרכנו לקזבלנקה לכיוון שדה התעופה, ניפרד ממרוקו לעת עתה מצוידים בחוויות מטריפות שייזכרו לשנים רבות ומשם נשים פעמינו הביתה 😉 ישראל – אנחנו חוזרים.

* ייתכנו שינויים במסלול בשל תנאי השטח, תנאי מזג האוויר, שיפוצים בדרכים מטעם הרשויות, כוח עליון ושיקולי המדריך בשטח, אין באפשרותנו להתחייב להגיע לכל יעד, התמונות הן להמחשה בלבד.

תאריכי הטיול
למה לבחור בנו?
 1. כי אנחנו מקפידים על טיסות סדירות וישירות. 
 2. מפני שאצלנו אין אותיות קטנות ותוספות מפתיעות לחגים וחודשי קיץ.
 3. מפני שהטיול שלנו הינו עם התמורה הגבוהה ביותר, תבדקו ביקורות עלינו באינטרנט.
 4. מפני שאצלנו המטיילים שלנו במרכז, יעידו על כך המטיילים הרבים שחזרו איתנו ממסעות ומגיעים איתנו שוב ושוב לכל יעד שאליו אנחנו נוסעים.
 5. מדריך הטיול מומחה ליעד ולהובלת טיול בטוחה – כי הבטיחות היא נר לרגלינו !
 6. מפני שאצלנו הקבוצות קטנות, איכותיות והמרקם האנושי נפלא.
 7. תוכנית הטיול הגיאוגרפי שלנו מקיפה ומעמיקה יותר ומגישה את "הטוב בכל העולמות" במרוקו.
 8. צוות מקצועי ומסור של מאסטר טריפ שכל תפקידו להעניק שירות וחוויה ברמה גבוהה.
 9. כל טיול עם מאסטר טריפ הוא "האחד והכי מיוחד" – מפני שאנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים ואנחנו מאמינים שעושים באהבה או שלא עושים בכלל !
 10. כי אנחנו לא מפסיקים להפתיע ולפנק את מטיילי מאסטר טריפ.
עלויות

מחיר "אל קסם הערים המרוקאיות " -ל - 8 ימים הכולל: 2,127 יורו לאדם בחדר זוגי

 

מחיר "קסם הערים המרוקאיות" – מסע אקזוטי לארץ מתסיסת חושים – 2,127 יורו כולל :

 • טיסות סדירות דרך יעד אירופאי לקזבלנקה.
 • אוטובוס תיירות ברמה תיירותית טובה.
 • הסדרת אישורי ויזה ( אשרות כניסה ) למרוקו מול משרד הפנים המרוקאי.
 • אדם בחדר זוגי.
 • לינה במלונות בדרגת תיירות עד טובה בהתאם לאזור בו נלון.
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון : ארוחות בוקר וערב על בסיס מקומות הלינה.
 • כניסות לאתרים המפורטים במסלול הטיול.
 • ציוד מקצועי לעזרה ראשונה מהארץ.
 • העברות משדה התעופה וחזרה אליו ביום העזיבה.
 • תשר לכל נותני השירות המקומיים.
 • מדריך ישראלי מומחה ליעד.
 • ערב פולקלור אותנטי מרוקאי.
 • מפגש הכנה והכרות לקבוצה לפני היציאה לטיול "קסם  הערים המרוקאיות".

  המחיר אינו כולל:

 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון כביסה, טלפונים, קניות, שתייה בארוחות וכדומה.
 • ביטוח נסיעות בריאות שכל אחד עושה באופן עצמאי בכפוף למצב בריאותו – חובה !!
 • המחיר אינו כולל היטלי דלק ומיסי נמל במידה ויתווספו ע"י חברת התעופה טרם הטיסה.
 • טיפ לאנשי צוות מקומיים 5יורו ליום למטייל, 5 יורו למדריך ישראלי ליום עבור מטייל.
 • ארוחות צהריים.

  עלויות לתוספות : 

 • תוספת ליחיד/ה בחדר – 245 יורו.


  תנאי ואמצעי תשלום:

 • פירעון סופי של עלות הטיול יבוצע עד חודש טרם מועד הנסיעה.
 • לתשלום בכרטיס אשראי יתווספו 3% עמלת דמי סליקה וריבית של 1% לחברת האשראי על כל תשלום. ישנן דרכים זולות יותר לשלם באשראי ישירות מול חברת האשראי נשמח לספק מידע בנושא.
 • החיוב יעשה בשקלים לפי שער מזומנים מכירה ביום התשלום, כנהוג בחברות התיירות.
מידע חשוב

הערות כלליות לטיול "קסם הערים המרוקאיות"  :

 • יציאתו של הטיול מותנית ב- 20 נרשמים מינימום.
 • דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות ממועד החזרה מהטיול, חובה שני דפים ריקים לצורך אשרת הכניסה למרוקו.
 • מארגני הטיול ומדריכיו אינם אחראים לכל נזק מכל סוג שהוא, בין אם נזק גופני ובין אם נזק לרכוש, לנוסעים ו/או לצד ג' אשר עלול להיגרם.
 • 7 לילות בבתי מלון לאורך המסלול הינם בדרגה תיירותית עד טובה הכוללים חדרים נקיים, שירותים ומקלחות, אך מודגש בזאת מראש כי בחלק קטן ממקומות הלינה רמתם נמוכה מאשר במערב אירופה ובארץ.
 • נרשם בודד שלא יימצא לו שותף לחדר עד מועד יציאת הטיול, יחויב בתוספת עבור חדר ליחיד.  
 • מסלול הטיול – יתכנו שינויים במסלול בכפוף לזמני הטיסות, להוראות השלטונות במקום, התפתחויות מזג האוויר, תקלות או עקב שיקול דעת מארגני הטיול או המדריך בשטח.
 • התוכנית מתארת את אתרי הביקור המתוכננים, אך לא בהכרח את סדרם. ההגעה לכל אתר אינה מובטחת והיא תלויה בגורם הזמן, שינויים במדיניות האתרים בשטח, שינויים הכפופים לשלטונות וללוח הזמנים של הקבוצה.
 • הפסקות צילום, תה וקפה ישולבו בכפוף לעמידה בלוח הזמנים על פי שיקול דעת המדריכים.
 • השכמה ויציאה לטיולים – המרחקים הארוכים ואיכות הדרכים מחייבים בילוי זמן רב בנסיעה. לכן, לרוב ההשכמה תהייה מוקדמת יחסית בכפוף לצרכי ההתקדמות בטיול ולשיקול דעת המדריך.
 • הפסקות – במהלך הנסיעה נערוך הפסקות קפה / תה וחילוץ עצמות בכפוף ללוח הזמנים ולתנאים בשטח. בחלק מימי הטיול נשלב גם הליכות קצרות בטבע, בכפרים ובערים, כדי לחוות וליהנות מהאווירה הייחודית.
 • ארוחות – בוקר וערב על בסיס מקומות הלינה. זמן ארוחת הצהריים יכול להתאחר בכפוף למסלול באותו היום.
 • הגעה ללינת לילה לפני החשיכה, אולם כמובן שייתכנו תקלות שיישנו את לוח הזמנים והן חלק בלתי נפרד מטיולים, בקרות תקלה נא לקבל בהבנה ולהתאזר בסבלנות עד לפתרונה.
scroll to top
בחרו טיול לפי:

הצטרפו לרשימת התפוצה
והתחילו לגלות עולמות!

איך אפשר לעזור?
כיתבו ונחזור בהקדם

טיולי ג'יפים

טיולי ג'יפים  בחו"ל הם הדרך שלך להגיע אל מקומות נסתרים, כפרים עתיקים שהזמן בהם עצר מלכת, ויעדים שדרכי הגישה אל עומקם של הנופים המרהיבים ועוצמות טבע מהפנטות מתאפשרות רק בעזרת ג'יפים. טיולי העומק של מאסטר טריפ מרתקים ויוצרים עבורך חוויה של טיול שנצרב היטב בהארד דיסק של הלב גם הרבה אחרי החזרה לארץ.

ההקפדה של הצוות שלנו על כל הפרטים, מאפשרת לך לעבור את המסע בג'יפ מרווח ונוח
במרבית היעדים בנהיגה עצמית ( גם אם תבחרו שלא לנהוג יש לנו גם נהגים מקצועיים שיעשו זאת בשבילכם ), עם מדריכי נהיגת שטח מוסמכים ומיומנים שלא מתפשרים על הבטיחות שלכם בהובלת הטיול.

בעזרת הג'יפים נגלה את נפלאות היעדים המדהימים כדוגמת קירגיזסטן, הרי הקווקז,
הרי האטלס, הרי הקרפטים, הרי פמיר, הפירינאים, מדבר הסהרה ועוד מקומות ויעדים מרתקים רבים נוספים. לאורך טיול הג'יפים נשמע הסברים גם במכשירי הקשר האישיים שיש בכל ג'יפ וכמובן שנעצור בטבע במקומות מרהיבים להפסקות שלווה ורוגע עם קפה, תה ושאר פינוקים ולארוחות פיקניק מדהימות בטבע.

דילוג לתוכן