מדבר דנקיל אתיופיה | "האלפים של דנקיל"

מדבר דנקיל באתיופיה הינו יעד מהפנט וייחודי בצפון מזרח אתיופיה. מי שמגיע למדבר יזכה לנופים מפעימים ולחוויה ייחודית ויוצאת דופן, האזור ידוע בחום הקיצוני ובנופי העולם הייחודים הכוללים : מישורי מלח, הרי געש פעילים ומעיינות חמים צבעוניים. הוא גם ביתו של שקע דאנקיל, שהוא אחד המקומות הנמוכים והחמים ביותר על פני כדור הארץ ומכיל פלאים גיאולוגיים כמו אגמי הלבה של ארטה אייל ובריכות החומצה הגופרתית של דאלול. בנוסף, מדבר דנקיל הוא האתר של תגליות ארכיאולוגיות חשובות, כולל כמה מהמאובנים הומינידים העתיקים ביותר שנמצאו אי פעם.

מה מיוחד במדבר דנקיל שבאתיופיה ?

שקע דאנקיל, הוא שקע גיאולוגי הנמצא במדבר דנקיל שבצפון מזרח אתיופיה, בסמוך לגבול עם אריתריאה. זהו אחד המקומות הנמוכים והחמים ביותר על פני כדור הארץ, עם אזורים מסוימים שנמצאים יותר מ-100 מטר מתחת לפני הים וטמפרטורות גבוהות מאד. באזור הרי געש פעילים, גייזרים, משטחי מלח, בריכות חומצה גופרתית ומעיינות חמים צבעוניים. בריכות החומצה הגופרתית של דלול, במיוחד, הן תופעה גיאולוגית ייחודית, עם גווני הירוק והצהוב העז שלהן הנגרמים על ידי נוכחות של מינרלים כמו גופרית, תחמוצת ברזל ומלח.  למרות תנאיו הקיצוניים, שקע דנקיל הוא ביתם של מספר קטן של אנשים שהסתגלו לסביבה הקשה ועוסקים בפעילויות כמו כריית מלח ורעיית גמלים. האזור הפך גם ליעד פופולרי לתיירות הרפתקאות, המושך אליו מבקרים המעוניינים לחקור את הגיאולוגיה והנופים הייחודיים שלו.

שקע דאנקיל

ארטה אייל הוא הר געש הממוקם בשקע דאנקיל באתיופיה, הידוע באגם הלבה העיקש שלו. פירוש השם שלו ("ההר מעשן" באמהרית). הוא הר געש פעיל ללא הרף ואחד המקומות הבודדים בעולם שבהם המבקרים יכולים לצפות באגם לבה מתמשך.  אגם לבה הוא גוף של לבה מותכת שנמצא בדרך כלל בתוך לוע או פתח אוורור על הר געש, ואגם הלבה של ארטה אייל הוא אחד הבודדים הפעילים ונראים ברציפות. אגם הלבה פעיל מאז תחילת המאה ה-19 ורמתו ופעילותו יכולים להשתנות לאורך זמן. זהו יעד פופולרי לתיירים וחוקרים המעוניינים ללמוד פעילות וולקנית וגיאולוגיה. עם זאת, האזור עלול להיות מסוכן בגלל החום והאדים הקיצונים, ולמבקרים מומלץ לנקוט באמצעי זהירות ולהיעזר במדריכים מנוסים.

ארטה אייל

דלול, שהוא שדה הידרותרמי הממוקם בשקע דנאקיל וידוע בנוף עולמי וצבעוני של מעיינות חמים, בריכות חומצה ותצורות מלח. האזור מאופיין בטמפרטורות גבוהות, אדי חומצה גופרתית וגייזרים, והמאפיינים הגיאולוגיים הייחודיים של האזור הם תוצאה של פעילות טקטונית ופעילות וולקנית. בריכות החומצה הגופרתית של דאלול הן תכונה ייחודית וצבעונית במיוחד של האזור, עם גווני הירוק והצהוב הבהירים שלהן הנגרמים על ידי נוכחות של מינרלים כמו גופרית, תחמוצת ברזל ומלח. הנוף של דאלול משתנה ללא הרף עקב פעילות גיאולוגית מתמשכת, והאזור מהווה אתר חשוב למחקר מדעי בגיאולוגיה, מיקרוביולוגיה ואסטרוביולוגיה. למרות התנאים הקיצוניים שלה, דאלול הפכה גם ליעד פופולרי לתיירות הרפתקאות, המושכת מבקרים המעוניינים לחקור את הגיאולוגיה והנופים הייחודיים שלה.

דלול

משטחי המלח של אגם אסל, שהוא אגם מלוח השוכן על גבול אתיופיה וג'יבוטי והוא אחד מגופי המים המלוחים בעולם. האגם מאופיין במשטחי המלח הלבנים והחמורים שלו ובמימיו הכחולים-ירוקים, ותכולת המלח שלו כה גבוהה עד שהוא משמש לעתים קרובות להפקת מלח. שטחי המלח של אגם אסאל נוצרו עם הזמן על ידי אידוי מים, ומותירים מאחוריהם שכבת מלח עבה הנמשכת לאורך קילומטרים לכל הכיוונים. האזור ידוע גם בגיאולוגיה הייחודית שלו, לרבות נוכחותם של פתחי אוורור הידרותרמיים ומאפיינים וולקניים, ומשמעותו כגבול גיאולוגי בין הלוחות הטקטוניים האפריקאים והערביים. באזור שסביב אגם אסאל מתגוררים מספר קטן של אנשים העוסקים בהפקת מלח ובדייג, והאגם הפך גם ליעד פופולרי עבור תיירים המתעניינים בגיאולוגיה ובנופיו הייחודיים.
באזור מתגוררים בני  שבט האפאר שכורים את משטחי המלח תוך שימוש בכלי עבודה ידניים, ואורזים את המלח לצורת מלבנים אותם מעמיסים בערמות גדולות על דבשות הגמלים. לעיתים התיירים זוכים לראות מחזה שלרגעים נראה כאילו נלקח מסרט עתיק של שיירות גמלים עמוסות על דבשתם בערמות המלח הלבנות בדרכם עם הסוחרים למכור בשווקים שמחוץ למדבר.

למידע על הטיול הקרוב לאתיופיה לחצו כאן 

או חייגו : 0778-110-880  נציגנו ממתינים לשיחתכם עם חיוך כי טיולי מאסטר טריפ זו חוויה החל משיחת הטלפון .

scroll to top
בחרו טיול לפי:

הצטרפו לרשימת התפוצה
והתחילו לגלות עולמות!

איך אפשר לעזור?
כיתבו ונחזור בהקדם

טיולי ג'יפים

טיולי ג'יפים  בחו"ל הם הדרך שלך להגיע אל מקומות נסתרים, כפרים עתיקים שהזמן בהם עצר מלכת, ויעדים שדרכי הגישה אל עומקם של הנופים המרהיבים ועוצמות טבע מהפנטות מתאפשרות רק בעזרת ג'יפים. טיולי העומק של מאסטר טריפ מרתקים ויוצרים עבורך חוויה של טיול שנצרב היטב בהארד דיסק של הלב גם הרבה אחרי החזרה לארץ.

ההקפדה של הצוות שלנו על כל הפרטים, מאפשרת לך לעבור את המסע בג'יפ מרווח ונוח
במרבית היעדים בנהיגה עצמית ( גם אם תבחרו שלא לנהוג יש לנו גם נהגים מקצועיים שיעשו זאת בשבילכם ), עם מדריכי נהיגת שטח מוסמכים ומיומנים שלא מתפשרים על הבטיחות שלכם בהובלת הטיול.

בעזרת הג'יפים נגלה את נפלאות היעדים המדהימים כדוגמת קירגיזסטן, הרי הקווקז,
הרי האטלס, הרי הקרפטים, הרי פמיר, הפירינאים, מדבר הסהרה ועוד מקומות ויעדים מרתקים רבים נוספים. לאורך טיול הג'יפים נשמע הסברים גם במכשירי הקשר האישיים שיש בכל ג'יפ וכמובן שנעצור בטבע במקומות מרהיבים להפסקות שלווה ורוגע עם קפה, תה ושאר פינוקים ולארוחות פיקניק מדהימות בטבע.

דילוג לתוכן