רומניה בסרט איטלקי

הטיול ברומניה אוצר בתוכו סודות רבים שמתגלים אט אט…. בטיול עם מאסטר טריפ.

הרומנים מאמינים, האמינו לי שלא ניתן לשכנע אותם אחרת שהם נצר לקיסרות רומא. כשאתם מגיעים לבוקרשט אחד הפסלים הראשונים המפתיעים שתפגשו הוא פסל הזאבה הקפיטולינית או הזאבה המניקה את שני התאומים רמוס ורומולוס.

מוזר לפגוש סמל כל כך לא רומני במרכז הבירה הרומנית. נכון ? אז בואו נתחיל מהתחלה. השם של המדינה שמאוד מטעה, נגזר מהמילה "רומנוס" שהמשמעות שלה "רומאי", מכיוון שהרומאים כבשו את רומניה ב 106 לספירה. אבל ההתיישבות ברחבי רומניה מתחילה הרבה לפני הרומנים, היא מתחילה בשבטים הדאקים עוד בתקופת האימפריה היוונית, אותם דאקים היו בעצמם ערבוב של אוכלוסיות שהיגרו ממקומות שונים באירופה ואסיה שהתיישבו על הרי הקרפטים, וכשהגיעו הרומאים הם התערבבו מהר עם הדאקיות.

הרומנים טוענים שהרומאים לא נטו להתערבב עם הבנות המקום בכיבושים הרבים שלהן בעולם ( מה שכמובן לא נכון היסטורית ), הם טוענים שמכיוון שהרומאים התערבבו עם הבנות הדאקיות הם בעלי דם כחול. דם רומאי.

תכלס ….. אפשר להבין את הרומאים אם באמת הם התערבבו עם הדאקיות, ההיסטוריה מראה כי הנשים האלו שהיו ממוצא אירופאי היו בלונדיניות עם עיניים כחולות בעלות עור לבן, בקיצור יפות שחבל על הזמן. הרומאים לא היו בדאקיה הרבה שנים רק 116 שנה שזה כמו טיפה בים במושגים היסטוריים, אך אין ספק שזה היה מספיק זמן כדי להשאיר את הרומנים מלאי גאווה. קשה מאוד להבין מה הסיבה שהרומנים בוחרים להתעכב על כיבוש הרומאים מכיוון שבמהלך ה 1000 שנה הבאות הדאקים נכבשו והתערבבו עם גותים, ונדלים, הונים, אווארים, סלאבים, הונגרים וטורקים. כך שגם אם נותרו כמה טיפות של דם רומא הוא נבלע ופג במשך אלף השנה הבאות בהם הדאקים התערבבו עם כל כך הרבה עמים.

דבר מעניין נוסף היה שהדאקים או הרומנים של היום לא נתנו לרומאים בקלות את חלקות האדמה שלהם ואת הנשים שלהם, הם נלחמו בהם עד זוב דם. הם שלחו וחברו עם שבטים מקומיים רבים בכדי להדיח את הרומאים מהמקום.

הרומאים מצדם לא ראו איום גדול מהחקלאים הפשוטים שגרו בהרי הקרפטים אולם אהבו את רוח הקרב והעניקו להם שליטה אזורית ונשארו משקיפים.

בואו נגיד שהרומאים לא ראו את כיבוש דאקיה כהצלחה גדולה ולכן התאדו מהמקום באותה מהירות שבא הם הגיעו. למרות כל זאת ידוע לכול שהשפה הרומנית למשל היא נגזרת של השפה הלטינית שכמובן הייתה מדוברת על ידי הרומאים, הרומנים שמרו בקנאות את הניב הזה, מספיק לשמוע כמה מילים כדי להבין שיש הרבה מאוד מין המשותף לשפה האיטלקית של היום.

ישנם היסטוריונים שטוענים כי השפה הלטינית הייתה שזורה בפיהם של הדאקים עוד לפני הכיבוש הרומי, אך היסטוריה אינה מתמטיקה ולכן הכל אפשרי.

אחת הסיבות הנוספות שבגללה הרומאים לא ממש התערבו בחיי השבטים  על הקרפטים הייתה אופיים המאוד ייחודי של הדאקים. הדאקים פיתחו שיטה מאוד ייחודית לבניית חומות שכונתה על ידי הרומאים "החומה הדאקית"  והיוותה דוגמא לערים מבוצרות באירופה, הם היו ידועים ביכולת הקרב ה "מתאבדת שלהם" בעלי חרבות מעוגלות בצורה של חצי סהר.

לקח לרומאים כמה שנים כדי להבין איך לחדור את הביצורים שלהם והם הבינו כי הדרך היחידה להשיג כניעה היא לפגוע בהובלת המים לתוך העיר המבוצרת.

הדאקים מוזכרים תדיר בתקופתן של אוגוסטוס ולטענתו הם הוכרחו להכיר בעליונות הרומית. עם זאת, הם לא הוכנעו וזאת בזכות המזג אוויר, הם חיכו שהדנובה תקפא והם יחצו אותה לצד הרומי וילחמו בהם כמו שדים. לימים הבינו הרומאים את כוחם של הדאקים וגייסו אותם לכוחותיהם, תכלס….  הסיבה היחידה שהרומאים רצו לכבוש את האזור הקרפטי מפני שהם רצו לבנות דרך ( כל הדרכים מובילות לרומא ..נכון ? ) הם סללו מספר דרכים עיקריות בכדי לחבר בין הערים הראשיות, היום ברומניה עדיין יש את אותן דרכים באלבה יוליה וקלוז/ נפוקה.

טיול ג'יפים ברומניה בנוף כפרי עם עצים במגוון צבעים

והינה סקופ : המילה דאקיה היא למעשה המצאה רומית שמגיע המילה daggs או בעברית פגיון. אותו פגיון בצורה של חצי סהר שהיה כל כך נוכח במלחמה נגד הכיבוש הרומי. למרות הכל הדאקים אימצו את הסגנון הרומי בהרבה מובנים כולל האוכל והשפה.

לפי החוק הרומני רק מי שנולד ברומניה יכול להיקרא רומני או "רומנו", אתה חייב להיות חלק מהאדמה שעליה הלכו הרומאים ולהבין בהיסטוריה הרומנית, להבין את כל מנהגיה, אחרת איך תוכל להתהדר בהיותך רומאי ?

טיול בהרי הקרפטים ברומניה הוא מסע בארץ האגדות שייצרב לכם חזק ועמוק בהארד דיסק של הלב.

טיול ברומניה- טיול גי'פים לרומניה ג'יפ של מאסטר טריפ ליד בקתה רומנית במהלך הטיול

צוות מאסטר טריפ יכול לספר לכם עוד המון פרטים על המסע הגאוגרפי ברומניה.
זה בדיוק הזמן להשאיר לכם מקום לחוויה עצמה שהולכת להיות אחד ה-מסעות המדהימים שחוויתם. מתי ? איפה ? כמה ?
חייגו  0778-110-880 והצוות שלנו מוכן עם חיוך לתת לכם את מלוא הפרטים על הטיול ברומניה. 

ככה מטיילים את החלום ואוספים רגעי אושר !
לפרטים על המסעות הקרובים ברומניה חייגו 0778-110-880 

מחברת המאמר : מירי גרינמן – מדריכת הבית במאסטר טריפ

כל הזכויות שמורות © למערכת מגזין "מגלים עולמות" של מאסטר טריפ

טיולים קרובים לרומניה

מסע בארץ האגדות אל פנינת הקרפטים
הרשמה הסתיימה
רומניה | 17.08.24 | 8 ימים
מסע בארץ האגדות אל פנינת הקרפטים
רומניה - טיול ג'יפים בנהיגה עצמית בנופי טבע מרהיבים, יערות קסומים, הרים מושלגים, כפרים ציוריים ואגמים מרהיבים.
טיול ג'יפים בסוכות בתקופת השלכת | 7 ימים
הצעה שאסור לך לפספס
רומניה | 29.09.24 | 7 ימים
טיול ג'יפים בסוכות בתקופת השלכת | 7 ימים
רומניה - טיול ג'יפים בנהיגה עצמית בחג סוכות בנופים מרהיבים, יערות קסומים, הרים מושלגים, כפרים ציוריים ואגמים מרהיבים.
מתכנן חופשה?
צור קשר, ונציג שלנו יחזור אליך, ויתאים לך טיול שמותאם בדיוק לצרכים ולהעדפות שלך. לחוויה של פעם בחיים!
scroll to top
בחרו טיול לפי:

הצטרפו לרשימת התפוצה
והתחילו לגלות עולמות!

איך אפשר לעזור?
כיתבו ונחזור בהקדם

טיולי ג'יפים

טיולי ג'יפים  בחו"ל הם הדרך שלך להגיע אל מקומות נסתרים, כפרים עתיקים שהזמן בהם עצר מלכת, ויעדים שדרכי הגישה אל עומקם של הנופים המרהיבים ועוצמות טבע מהפנטות מתאפשרות רק בעזרת ג'יפים. טיולי העומק של מאסטר טריפ מרתקים ויוצרים עבורך חוויה של טיול שנצרב היטב בהארד דיסק של הלב גם הרבה אחרי החזרה לארץ.

ההקפדה של הצוות שלנו על כל הפרטים, מאפשרת לך לעבור את המסע בג'יפ מרווח ונוח
במרבית היעדים בנהיגה עצמית ( גם אם תבחרו שלא לנהוג יש לנו גם נהגים מקצועיים שיעשו זאת בשבילכם ), עם מדריכי נהיגת שטח מוסמכים ומיומנים שלא מתפשרים על הבטיחות שלכם בהובלת הטיול.

בעזרת הג'יפים נגלה את נפלאות היעדים המדהימים כדוגמת קירגיזסטן, הרי הקווקז,
הרי האטלס, הרי הקרפטים, הרי פמיר, הפירינאים, מדבר הסהרה ועוד מקומות ויעדים מרתקים רבים נוספים. לאורך טיול הג'יפים נשמע הסברים גם במכשירי הקשר האישיים שיש בכל ג'יפ וכמובן שנעצור בטבע במקומות מרהיבים להפסקות שלווה ורוגע עם קפה, תה ושאר פינוקים ולארוחות פיקניק מדהימות בטבע.

דילוג לתוכן