טיול גיאוגרפי באוגנדה – טיול בפנינה של אפריקה

טיול גיאוגרפי באוגנדה חושף מדינה ירוקה ושופעת מים, עם נהרות שוצפים, אגמים יפים ומפלים מרשימים. כשעומדים מול כל היופי הזה קל להבין מדוע וינסטון צ'רצ'יל קרא לאוגנדה הפנינה של אפריקה.

"כשעברנו את הסיבוב מצאנו את עצמנו פנים אל פנים מול המפלים. המראה היה מדהים, לאו דווקא בגלל גובהם של המפלים, למרות שהוא היה מרשים, אלא בשל כמות המים האדירה שזרמה דרך הערוץ הצר". כך תיאר וינסטון צ'רצ'יל את מפלי מרצ'יסון בספרו "המסע שלי לאפריקה". בספר, שמסכם רשמי מסע שערך בראשית המאה ה-20 למזרח אפריקה, הוא גם העניק לאוגנדה את הכינוי "הפנינה של אפריקה", שם שנפוץ גם בימינו.

תמונת חיות

מפלי מרצ'יסון הם רק נקודת חן אחת באוגנדה, במהלך טיול גיאוגרפי באוגנדה עם מאסטר טריפ  תגלו עוד מקומות רבים שופעי מים, שינפצו סופית כל דימוי שאולי יש לכם על מזרח אפריקה הצחיחה.
אוגנדה היא מדינה ירוקה מאוד, עם הרבה מקורות מים – אגמים, נהרות ומפלים. כל אלה אחראים לצמחייה שופעת ולמגוון רב של בעלי חיים שנהנים מהמים הזמינים ומהאוכל שהם מספקים.
ליקטנו כמה מקומות שופעי מים שאפשר לפגוש בעת טיול באוגנדה, וכפי שתגלו, היא בהחלט מצדיקה את הכינוי שצ'רצ'יל העניק לה.

אגם ויקטוריה

לאוגנדה אין מוצא לים, אבל יש בשטחה אגמים רבים. הגדול שבהם הוא אגם ויקטוריה, אגם המים המתוקים השני בגודלו בעולם, שנמצא בשטחן של שלוש מדינות: אוגנדה, טנזניה וקניה. אגם ויקטוריה היה כמובן מוכר לתושבים המקומיים לאורך אלפי שנים, אבל האירופאים "גילו" אותו רק במחצית המאה ה-19, כשמשלחת בריטית הגיעה אליו, הכריזה שהוא המקור של הנילוס וקראה לו על שמה של המלכה באותה תקופה, המלכה ויקטוריה. האגם מהווה מקור פרנסה ותחבורה לתושבי האזור ומימיו מושכים בעלי חיים רבים, בהם היפופוטמים, תנינים, לוטרות, נמיות, צבאים ועוד. באגם חיים דגים אנדמיים רבים.

אגם ויקטוריה

הנילוס הלבן

הנילוס הלבן הוא אחד משני היובלים העיקריים של נהר הנילוס (השני הוא הנילוס הכחול). הוא זורם לאורך כ-3,700 קילומטרים, מאגם ויקטוריה עד לנקודה בה הוא מתאחד עם הנילוס הכחול בסודאן. הנהר, שקיבל את שמו בשל מימיו הצלולים, חוצה את אוגנדה מדרום לצפון, ובדרכו הוא עובר דרך כמה מפלים מרשימים ואגמים יפים. לפני שהוא נכנס לאגם אלברט הוא נדחס לערוץ צר וכך נוצרים מפלי מרצ'יסון, אותם מפלים שהדהימו את צ'רצ'יל הצעיר במסעותיו באפריקה.

מפלי מרצ'יסון

המפלים המרשימים נמצאים במערב אוגנדה והם נקראים על שמו של נשיא החברה הגיאוגרפית המלכותית בבריטניה, שחוקרים מטעמה יצאו לאזור כדי לגלות את מקורות הנילוס. במקום הזה מימי הנהר נדחסים לתוך ערוץ צר, ברוחב של שבעה מטרים, ושפעת המים נופלת בעוצמה מגובה של 43 מטרים בשלוש מדרגות, מראה עוצמתי ויפהפה. השטח שמסביב למפלים הוכרז כשמורת טבע – הפארק הלאומי מפלי מרצ'יסון, ששטחו כ-750 קמ"ר. בתחתית המפלים נמצא הריכוז הגדול ביותר באוגנדה של תניני יאור ואפשר לראות גם מינים רבים של ציפורים ועופות מים. בשמורה עצמה אפשר לפגוש בעלי חיים גדולים, מהסוג שכל מי שיוצא לטיול גיאוגרפי באוגנדה, מצפה לראות: אריות, פילים, ג'ירפות, באפלו אפריקאי ועוד.

תעלת קזינגה

תעלת קזינגה, למרות שמה הצנוע, היא למעשה גן עדן של ממש לאוהבי חיות וטבע. זהו ערוץ מים טבעי, שאורכו כשלושים קילומטרים והוא מחבר בין שני אגמים: אגם אדוארד ואגם ג'ורג'. בתעלת המים ומסביבה יש את אחד הריכוזים הגדולים בעולם של היפופוטמים ותנינים ואפשר לחזות שם גם במינים רבים מאוד של ציפורים ועופות מים. התעלה היא חלק משמורת טבע גדולה ומגוונת, הנקראת על שמה של המלכה אליזבת. בשטחה של שמורת אליזבת יש יערות, אזורי סוואנות ואגמי מכתש – אגמים מליחים שבאחדים מהם אפשר לראות להקות גדולות של פלמינגו. בשמורה חיים קופים, בהם שימפנזים, אריות, נמרים, פילים ויותר מ-500 מינים של ציפורים. במילים אחרות, טעימה מכל הטוב השופע של אוגנדה וסיבה מצוינת נוספת להצטרף לטיול  באוגנדה עם מאסטר טריפ .

עדיין מתלבט?

צור קשר, ונציג שלנו יחזור אליך, ויתאים לך טיול שמותאם בדיוק לצרכים ולהעדפות שלך. לחוויה של פעם בחיים!

scroll to top
בחרו טיול לפי:

הצטרפו לרשימת התפוצה
והתחילו לגלות עולמות!

איך אפשר לעזור?
כיתבו ונחזור בהקדם

טיולי ג'יפים

טיולי ג'יפים  בחו"ל הם הדרך שלך להגיע אל מקומות נסתרים, כפרים עתיקים שהזמן בהם עצר מלכת, ויעדים שדרכי הגישה אל עומקם של הנופים המרהיבים ועוצמות טבע מהפנטות מתאפשרות רק בעזרת ג'יפים. טיולי העומק של מאסטר טריפ מרתקים ויוצרים עבורך חוויה של טיול שנצרב היטב בהארד דיסק של הלב גם הרבה אחרי החזרה לארץ.

ההקפדה של הצוות שלנו על כל הפרטים, מאפשרת לך לעבור את המסע בג'יפ מרווח ונוח
במרבית היעדים בנהיגה עצמית ( גם אם תבחרו שלא לנהוג יש לנו גם נהגים מקצועיים שיעשו זאת בשבילכם ), עם מדריכי נהיגת שטח מוסמכים ומיומנים שלא מתפשרים על הבטיחות שלכם בהובלת הטיול.

בעזרת הג'יפים נגלה את נפלאות היעדים המדהימים כדוגמת קירגיזסטן, הרי הקווקז,
הרי האטלס, הרי הקרפטים, הרי פמיר, הפירינאים, מדבר הסהרה ועוד מקומות ויעדים מרתקים רבים נוספים. לאורך טיול הג'יפים נשמע הסברים גם במכשירי הקשר האישיים שיש בכל ג'יפ וכמובן שנעצור בטבע במקומות מרהיבים להפסקות שלווה ורוגע עם קפה, תה ושאר פינוקים ולארוחות פיקניק מדהימות בטבע.

דילוג לתוכן