טיול מאורגן לקירגיזסטן

טיולי ג'יפים קרובים בקירגיזסטן

מסע בזמן אל גן העדן של ההרים השמיימים
בהרשמה
קירגיזסטן | 7.07.24 | 12 ימים
מסע בזמן אל גן העדן של ההרים השמיימים
קירגיזסטן - טיול ג'יפים גיאוגרפי בארץ הנוודים - חגיגה מהפנטת לאוהבי הטבע העוצמתי ושלווה מסתורית מסעירת חושים.
מסע בזמן אל גן העדן שבהרים השמימיים
טיול חברה סגור
קירגיזסטן | 7.08.24 | 12 ימים
מסע בזמן אל גן העדן שבהרים השמימיים
קירגיזסטן - טיול ג'יפים גיאוגרפי בארץ הנוודים - חגיגה מהפנטת לאוהבי הטבע העוצמתי ושלווה מסתורית מסעירת חושים.

טיול לקירגיזסטן

ידועה כפנינתה של מרכז אסיה המסתורית. אגדות רבות מספרות כיצד הפכה קירגיזסטן ל"חלקת האלוהים" אך שום דבר אינו דומה לדבר האמיתי !
רק כאשר תצטרפו אלינו לטיול ג'יפים בקירגיזסטן בנהיגה עצמית תוכלו לחוות את הקסם מקרוב.

טיול בקירגיזסטן

 

קירגיזסטן ממוקמת במרכז אסיה והגבולות שלה הם : סין, קזחסטן, אוזבקסיטן וטגי'קיסטן.  ביחס לשכנותיה נחשבת קירגיזסטן "קטנה", אולם היא זכתה לשפע של נופים מטריפים. טיול מאורגן בקירגיסטן יחשוף אותך לנופים מרהיבים.
החל מהרים עוצמתיים שגובהם מעל 7,000 מטר, אגמים מרהיבים, מרחבי עמקים בהם דוהרים סוסי פרא, יערות, פארקים לאומיים וקרחונים אדירים .

קירגיזסטן ארץ הנוודים – הינה חגיגה מהפנטת לאוהבי הטבע העוצמתי ושלווה מסתורית מסעירת חושים!  יש הטוענים, כי זו אחת מהמדינות היפות בעולם , אנחנו ללא ספק מאשרים זאת .

בעברה הייתה קירגיזסטן חלק מברית המועצות, באוגוסט 1991 לאחר נפילת הגוש הקומוניסטי הפכה למדינה עצמאית. הגוש הקומוניסטי שהיה סגור עבורנו למשך שנים רבות, הסתיר היטב את פנינת אסיה שהחלה את פריחתה בתחילת המאה ה- 21.

נופי קירגיזסטן - טיול לקירגיזסטן עם מאסטר טריפ

בשנים האחרונות נפתחה קירגיזסטן אל העולם כמו פרח בר, אשר חושף בפנינו מראות קסומים של קרחונים, אגמי טורקיז מרהיבים, פסגות הרים לבנות צחורות, דרכים הרריות ומדבריות אדומים, מעיינות חמים, מפלי מים, כפרים מסורתיים, חיי נוודים וערבות מוריקות אינסופיות מנוקדות באלפי עדרים – סוסים, בקר, יאקים, כבשים ועיזים.  את הקסם הזה אנחנו חווים בטיול ג'יפים בקירגיסטן, בו אנחנו אתם המטיילים נוהגים בג'יפים ונחשפים למראות ונופים שלא ניתן להישאר אדישים אליהם. לנוכח כל היופי הזה הלב מחסיר פעימה ! המרחבים העוצמתיים של  רכס האלא טו וההרים השמימיים של רכסי הטיין שאן שמהווים חלק מחגורת ההימלאיה יגרמו לכם להרגיש שאתם מטיילים בתוך גלויה.

בנינו עבורכם מסלול מרתק של טיול מאורגן לקירגיזסטן  –  "מסע בזמן אל גן העדן שבהרים השמימיים" עובר דרך מעברי הרים עם נוף מרהיב, עולה אל אגמים גבוהים בשלל צבעים, יורד אל האחו המוריק, מציץ אל תוך חיי הנוודים ומתרשם מהכנסת האורחים הנפלאה שלהם במרחבי ארץ בתולית, שנותרה איי שם הרחק על ציר הזמן ונפתחת אל תיירות המערב שכל כך אוהבת לגלות את חלקת האלוהים.

העם הקירגיזי – עם שגאה במורשתו מטפח באדיקות את התרבות הקירגיזית המרתקת, מוזיקה וריקודים ייחודיים המשויכות לעמי הנוודים, אגדות עם ופולקלור אותנטי, מסורת ומשחקים קירגיזיים שלא השתנו מאות שנים.

מהי השפה המדוברת בקירגיזסטן  ?

בקירגיזסטן שתי שפות רשמיות – רוסית וקירגיזית.
השפה הקירגיזית התפתחה מהשפה הטורקית, רובם הגדול של תושבי קירגיזסטן מדברים קירגיזית כשפה ראשונה.  מבחינת הכתיבה השפה עברה מספר "גילגולים"
בעבר כתבו  באותיות ערביות, שבשלב מאוחר יותר הוחלפו ללטינית, וכיום השפה  נכתבת באותיות קיריליות. השפה השנייה הנפוצה ביותר בקירגיזסטן היא – הרוסית
והיא נשתמרה מהתקופה בה קירגיזסטן הייתה חלק מברית המועצות.
השפה הקירגיזית הוכרזה  רק בשנת 1991 כשפה רשמית.  
מיעוט מהקירגיזים בכפרים ובהרים דוברי אנגלית, אולם מאחר וקירגיזסטן בשנים האחרונות פתחה את שעריה לתיירות, וביניהם  מתבצעים בה טיולי ג'יפים מדהימים בנהיגה עצמית שמתקיימים בהרים בין נופים מטריפי חושים, חלקה הצעיר יותר של האוכלוסייה, לומד  אנגלית בכדי לגשר על פערי השפות ולייצר לעצמם אפשרויות גדולות של פרנסה בענף התיירות. 

מזג האוויר בקירגיזסטן

העונה המומלצת לטייל בקירגיזסטן היא בין החודשים יוני עד אוקטובר.
בין חודשים אלו מזג האוויר נוח ומתאים גם לטיולי ג'יפים מאורגנים וכמובן גם לטיולים רגליים.
יש הבדלי טמפרטורה בין ההרים הגבוהים (רכס הרי טיין שאן) לבין האזורים הנמוכים. מסוף נובמבר עד תחילת מרץ לא מומלץ לטייל בקירגיזסטן  כיוון שמסיביר מגיעות רוחות קרות שלעיתים גורמות לשלגים והטמפרטורה יכולה לצנוח גם מתחת למינוס.
גם בתחילת האביב סביב  אפריל-מאי חלק ממעברי הרים עדיין חסומים עם שלג. מיוני ועד אוגוסט השלגים מפשירים, הטמפרטורה עולה מה שמאפשר לטייל בהרים ולראות את האגמים מלאים במים, ופריחה שמתחילה לבצבץ מכל עבר ולצבוע את השטחים בצבעים מרהיבים.

מה הפירוש הסמלים המופיעים על דגל קירגיזסטן ?

טיול לקירגיזסטן | דגל קירגיזסטן | טיול עם מאסטר טריפ לקירגיזסטאן

בשנת 1992 נבחר באופן רשמי על ידי המועצה העליונה כדגל של קירגיזסטן 
הדגל מורכב מרקע אדום ובמרכז הדגל מופיעה שמש צהובה  עם 40 קרניים, אשר תפקידים לסמל את 40 השבטים הקירגיזיים שאוחדו על ידי מאנאס אשר מוכר כאב הקדמון בקירגיזסטן. קרני השמש בולטות בניגוד לכיוון השעון. במרכזה של השמש נמצאת טבעת אדומה אשר נחלקת באמצעות שתי קבוצות של שלושה קווים אדומים, אשר תפקידם לסמל את הגג של היורט הקירגיזי מסורתי.

אוכל ושתייה בקירגיזסטן

המשקה הלאומי  המסורתי של הקירגיזים הוא קומיס – חלב שנחלב מהסוסה מותסס שאינו עובר פיסטור. את הקומיס מתססים במיכל מעור סוס והוא מתאים "רק לאמיצים" אל תנסו לשתות ממנו ליד המקומיים כיוון שהסבירות שהטעם לא יהיה מסוג המשקאות החביבים עליכם….
תה הוא חלק ממסורת האירוח הקירגיזית וכמעט אף ארוחה אינה מסתיימת בלעדיו. במרבית המקומות בהם תתארחו יפנקו אתכם בתה ויקפידו למלא את הכוס שוב ושוב גם בלי שתבקשו. אם אתם מחובבי הקפה, קירגיזסטן היא יעד שלא כדאי להסתמך בו על קפה , הוא כמעט ונדיר כאן  אז כדאי שתגיעו מצוידים במלבין , אלא אם כן אתם אמיצים ורוצים לשתות קפה עם קומיס.

שני המוצרים המרכזיים עליהם "נשען" המטבח הקירגיזי הם : מוצרי חלב (עזים, כבשים וסוסים) ובשר. אחת המנות המוכרות ביותר במטבח הקירגיזי היא בש בארמאק – תבשיל כבש המבושל בסיר ברזל מיוחד, ומוגש לצד פלוב – אורז עם גזר ובצל. הבישול הקירגיזי כולל מתוכו כמו הבישול הקווקזי שפע של כיסונים מאודים, ממולאים במגוון של מילויים בינהם בשר, תופחי אדמה, גבינות ובצל. בדוכנים בשווקים ובצידי הרחוב יציעו לכם להתפנק על שישיליק וקבב
כשנטייל יחד בשווקים נראה שפע של פירות וירקות טריים שטעמם כטעם גן עדן. מכיוון שיש שפע של פירות, הקירגיזים הופכים חלק מהם לפירות יבשים שמהווים  נשנוש נפוץ.

מסורת

לקראת גיל 2.5 ההורים הקירגיזיים מושבים את ילדיהם על סוס בכדי לחזק את הקשר בין הילד לסוס. הסוסים הם חלק מהותי בתרבות הקירגיזית המסורתית , וניתן לראותם במרחבי ההרים משמשים  למשא, למסחר ולחלב  קומיס ובזקנתם גם למאכל. בכפרי הנוודים הקירגיזיים  הילדים הצעירים מסייעים מגיל בגרות בפרנסת הבית והסוס מהווה "כלי תחבורה" חיוני. 

הכובע המסורתי הקלפאק , על ראשי הגברים הקירגיזיים מתנוססת מגבעת המכונה קלפאק. צבעו של הקלפאק לבן והוא מסמל בעבורם טוהר, רוחניות, אנרגיה טובה, ערכים, מוסר וכבוד עצמי. הקירגיזים נוהגים לחשוב שהקלפאק שומר על האדם החובש אותו, ולכן נווד לעולם לא ייצא למסע נדודים ללא קלפאק שישמור עליו. הברכה הנוודית הנפוצה ביותר בין הנוודים הינה : "מי ייתן והקלפאק לעולם לא ייפול מראשך".

ילד קירגיזי בבישקק צולם בטיול מאורגן בקירגיזסטן

הנוודים חיים "באוהל"  שמכונה יורטה, היורטה עשויה ממוטות עץ הקשורים בחבלים ועטופים בשמיכות צמר כבשים שתפקידן לשמור על החם בתוך היורטה. לפתח בראש היורטה קוראים טונדוק.  תפקידה של האישה בבוקר מוקדם לפני עלות השמש  לפתוח את הטונדוק, ולהקפיד ולסגור אותו אחרי שקיעת השמש. הפתח מסמל את המקום ממנו נכנס המזל ליורטה, ולכן האישה משכימה עם קרני שמש הראשונות של הבוקר לפתוח אותו כדי לזמן את המזל להגיע ועם שקיעת השמש לסגור כדי "להשאיר" את המזל ביורטה.
את היורטות נראה לאורך הטיול המאורגן שלנו בקירגיסטן בהרים ובכפרים.
וכמובן שנתארח ביורטה לארוחה ובסיומה נתכבד בתה.  

אנו מזמינים אתכם להיות חלק מחוויה מרתקת, שתישאר בליבכם כאחת מהחוויות המדהימות שביצעתם בחייכם טיול ג'יפים  בקירגיזסטן הוא לא "עוד טיול". הוא חוויה מדהימה המורכבת משילוב של יעד בתולי ועוצמת טבע מהפנטות.

ספרו לנו איך אתם מעדיפים לחוות טיול לקירגיזסטן?

שתפו!
רוצים להמשיך לגלות עולמות?

אתרי חובה בקירגיזסטן

אגם איסיקול - קירגיזסטן

אגם איסיק קול

אגם איסיקול  – צפונית לרכס טיין שאן במזרח קירגיזסטן בגובה של 1,606 מטר מעל פני הים נמצא אגם מרהיב בשם איסיק קול. –  "האגם החם". הוא זכה לכינוי הזה מכיוון שיש בו פעילות גאותרמית תת-קרקעית אשר מונעת ממנו לקפוא גם כאשר הטמפ' באזור יורדת. הוא ניזון מקרוב ל -120 נהרות ונחלים המזרימים אליו את מי הפשרת הקרחונים והשלגים . הוא נחשב לאגם ההררי השני בגודלו בעולם.
לחצו כאן לחומר נוסף על קירגיזסטן

בישקק בקריגיזסטן- טיולים בקירגיסטן עם מאסטר טריפ

בישקק

בישקק – בשפה הקירגיזית פירוש המלה מַחְבֵּצָה ותפקידה לייצור תסיסה של חלב סוסות. בישקק הינה בירת קירגיזסטן והיא העיר המאוכלסת ביותר בקירגיסטן. היא ידועה גם בשמותיה הקודמים פישקק ופרונזה. "הלב הפועם" העסקי והתרבותי של קירגיזסטן מרוכז כמעט כולו בעיר בישקק. סגנון הבנייה הסובייטי נשקף מכל עבר ושולט בעיר במבנים ובמוסדות .
לחצו כאן לחומר נוסף על קירגיזסטן

קירגיזסטן עם ג'יפים

קרקול

קרקול  – ידועה כאחד מיעדי הטרק במרכז אסיה, היא מהווה מקום טוב לחוות את תרבות האירוח של הקירגיזים. היא העיר הרביעית בגודלה ומהווה מרכז מוניציפלי, שמטרתו לסייע לתושבים ולכפריים שגרים בסביבתה. תמצאו בה את המסגד הדונגני בית תפילה מוסלמי עם פגודה עשוית עץ  שנבנה ללא מסמרים או כלי הידוק ממתכת. את המסגד פוקדים תושבי הקהילה הדונגנית. לחצו כאן לחומר נוסף על קירגיזסטן

מדוע כדאי לטוס עם מאסטר טריפ לקירגיזסטן?

שאלות נפוצות לגבי טיול מאורגן לקירגיזסטן

מדוע לבחור בטיול ג'יפים לקירגיזסטן עם מאסטר טריפ ?

קירגיזסטן היא יעד מדהים עם מרחבים עצומים של נופים מטריפי חושים ותרבות טיפוסית אותנטית. הג'יפ מהווה אמצעי להגיע ולהכיר את הפינות הנידחות והמרשימות בעומקה של ארץ הערים השמימיים ולהכיר מקרוב את המקומיים. צוות מאסטר טריפ דאג לכם לרכבי שטח 4*4 מרווחים וממוזגים בכדי שתוכלו לגמוע את המרחקים בנוחות. בטרם תקבלו את הג'יפים הם יעברו בדיקה קפדנית על ידי מדריך נהיגת שטח מוסמך ומיומן מהצוות שלנו בכדי לוודא שהם מוכנים למסע. לכל אורך ימי המסע תהיו מודרכים ומלווים ע"י מדריך נהיגת שטח ישראלי שידאג לוודא ולשמור על הבטיחות שלכם.

מה מיוחד בטיול בקירגיזסטן ?

טיול ג'יפים מאורגן בנהיגה עצמית בקירגיסטן הוא שילוב של נופים מטריפי חושים עם תרבות נוודית מסורתית שנשתמרה. קירגיזסטן היא יעד ייחודיי ומרתק, היא נמצאת במרכז אסיה וגובלת בסין והנופים וההרים העוצמתיים בהם רכס הרי הטיאן שאן, זיכו אותה בתור – "שוויץ של מרכז אסיה".
הנוף הררי ופסגות הרי העד בשילוב מרחבים אדירים של עמקים בהם דוהרים סוסי פרא יוצרים חוויה של טיול בתוך גלויה. קירגיזסטן הינה אחת מהמדינות המעניינות על דרך המשי והמקומיים ידועים בזכות הכנסת האורחים הלבבית. השילוב של אגמים, עמקים, מרחבים ונוף הררי יותר חוויה אנתרופולוגית מהפנטת.

מהם היתרונות של טיול מאורגן בקירגיזסטן עם מאסטר טריפ ?

הבחירה לצאת לטיול מאורגן מתאימה למטיילים שמחפשים שקט נפשי וחברה מקצועית ומנוסה שתעניק להם את מלוא השירות, בכדי שתוכלו להתמקד ביעד, בטבע, בנופים ובתרבות מבלי להתעסק בכל מה שכרוך בהכנת הטיול וכול הלוגיסטיקה הנלווית לכך. חברת מאסטר טריפ מעניקה חבילה כוללת החל ממפגש הכנה, מסלול מרהיב, טיסות , אטרקציות אותנטיות, מפגשים חווייתיים עם מקומיים, מדריכים מנוסים ומקצועיים, לינות וכמובן רכבי 4*4 מפנקים ומרווחים כולל דלק לנהיגה עצמית.

מדוע כדאי לבחור טיול ג'יפים בנהיגה עצמית ?

ג'יפ הוא אמצעי אשר מאפשר למטיילים להגיע למקומות אשר העבירות בהם לא מתאימה לרכבים רגילים או לאוטובוס. נהיגה עצמית בג'יפ מפנק ומרווח, מגבירה את החיבור ליעד, למרחבים ולטבע ומאפשרת הגעה לאזורים פחות מתויירים, אשר גרים בהם נוודים שמקפידים לשמר את המסורת האותנטית המקומית. בעזרת הג'יפ נגיע למקומות עם נקודות תצפית ונופי עוצרי נשימה. נפגוש את המקומיים ונלמד על אורח חייהם והאמינו לנו אין התרגשות גדולה יותר מלנהוג בג'יפ מפנק ולטייל בתוך גלויה .

עדיין מתלבטים ?
צרו קשר, ונציג שלנו יחזור אליך, ויתאים לך טיול שמותאם בדיוק לצרכים ולהעדפות שלך. לחוויה של פעם בחיים!
scroll to top
בחרו טיול לפי:

הצטרפו לרשימת התפוצה
והתחילו לגלות עולמות!

איך אפשר לעזור?
כיתבו ונחזור בהקדם

טיולי ג'יפים

טיולי ג'יפים  בחו"ל הם הדרך שלך להגיע אל מקומות נסתרים, כפרים עתיקים שהזמן בהם עצר מלכת, ויעדים שדרכי הגישה אל עומקם של הנופים המרהיבים ועוצמות טבע מהפנטות מתאפשרות רק בעזרת ג'יפים. טיולי העומק של מאסטר טריפ מרתקים ויוצרים עבורך חוויה של טיול שנצרב היטב בהארד דיסק של הלב גם הרבה אחרי החזרה לארץ.

ההקפדה של הצוות שלנו על כל הפרטים, מאפשרת לך לעבור את המסע בג'יפ מרווח ונוח
במרבית היעדים בנהיגה עצמית ( גם אם תבחרו שלא לנהוג יש לנו גם נהגים מקצועיים שיעשו זאת בשבילכם ), עם מדריכי נהיגת שטח מוסמכים ומיומנים שלא מתפשרים על הבטיחות שלכם בהובלת הטיול.

בעזרת הג'יפים נגלה את נפלאות היעדים המדהימים כדוגמת קירגיזסטן, הרי הקווקז,
הרי האטלס, הרי הקרפטים, הרי פמיר, הפירינאים, מדבר הסהרה ועוד מקומות ויעדים מרתקים רבים נוספים. לאורך טיול הג'יפים נשמע הסברים גם במכשירי הקשר האישיים שיש בכל ג'יפ וכמובן שנעצור בטבע במקומות מרהיבים להפסקות שלווה ורוגע עם קפה, תה ושאר פינוקים ולארוחות פיקניק מדהימות בטבע.

דילוג לתוכן